جلوگیری از ویروسی شدن فلش

جلوگیری از ویروسی شدن فلش

عمدتا ویروسهایی که روی فلش قرار می گیرند در ریشه یا Root مقیم می شوند برای حل این مشکل باید ابتدا اطلاعات فلش را برداشت و آنرا فرمت NTFS کرد( با راست کلیک بر روی آدرس فلش و استفاده از دستور Format).

توجه شود با این کار این فلش روی بعضی از دستگاههای پخش صوتی و یا تصویری به دلیل اینکه نیاز به فرمت 32 دارند کار نخواهد کرد.

بعد از اتمام فرمت به دلخواه یک یا چند پوشه روی آن ایجاد می کنیم این پوشه ها محل ضبط اطلاعات ما خواهند بود مراحل تصویری در زیر آمده است (با امکان بزرگ نمایی).

حالا زمان ایجاد محدودیت برای عدم نفوذ ویروسها یا برنامه های مخرب می باشد برای انجام این مهم روی آدرس فلش راست کلیک نموده و با استفاده از دستور مشخصات Properties به گنجه امنیت یا Security رفته و با انتخاب دستور ویرایش Edit تیک مربوط به دستور نوشتن Write را برداشته و دو بار تایید Ok می کنیم تا پنجره ها بسته شود.

حالا که امکان نوشتن روی ریشه فلش برداشته شد باید آن پوشه هایی را که می خواهیم داخل آنها اطلاعاتمان را قرار دهیم از همین طریق انتخاب اما اینبار مجوز نوشتن را Write به این پوشه ها بدهیم، البته بهتر است برای اینکه امکان حذق هم داخل این پوشه ها داشته باشیم، تیک مربوط به فول کنترل Full Control را بزنیم.

توجه شود: که در ریشه فلش چیزی قابل ضبط شدن نیست و دیگر دستور Send To کاربردی ندارد و اطلاعات فقط داخل پوشه ها قابل ضبط شدن می باشد.

مراحل کاری به صورت تصویری نیز در بالا نمایش داده شده است.

متن کامل به همراه تصاویر

موفق باشید.