اکسل

در سالهای حدود 1367 بود که کار با صفحه گسترده ها و یا کاربرگها را شروع کردم در آن زمان یکی از کاربرگ های معرف در بین متخصصین برنامه کواترو و سپس کواترو پرو محصول شرکت بورلند در کنار برنامه هایی مثل لوتوس و پاراداکس بود اما بعدا با توسعه مجموعه برنامه های آفیس محصول شرکت مایکروسافت و عمومیت یافتن این برنامه ها  خصوصا در بین کاربران محیط ویندوز باعث گردید نرم افزار اکسل که از سایر برنامه ها راحت تر در دسترس بود بیشتر مورد استفاده کارهای  آماری و مالی و حسابداری قرار گیرد.

حتی برنامه SPSS که زمانی در بحثهای آماری و تحقیقاتی کاربرد فراوانی داشت کم کم به حاشیه رفت ( البته در جزوه اکسل، مختصری به ارتباط این دو برنامه و تبادل اطلاعات آنها با هم پرداخته شده است ).

برنامه اکسل که حاصل فعالیت کارشناسی هزاران ساعت از بهترین متخصصان دنیا است، برنامه ای بسیار قوی است که برای دوره مقدماتی آن حد اقل 20 ساعت و پیشرفته 30 ساعت و حرفه ای هم 20 ساعت تحصیل نیاز است و بعد از  100 ساعت کار عملی می توان گفت که اکسل را شناخته ایم ؟!

جزوه تهیه شده نکات ساده و اولیه اکسل در ابتدای آن به صورت تیر گونه آمده است و نکاتی که به نظر می رسید نیاز به تامل بیشتر دارد خصوصا مطالبی که در دروره MPH دانشگاه ژاشوف لهستان آموخته شده است در انتهای جزوه به صورت کامل تر و با مثال آورده شده است.

البته سعی گردیده که از این نکات در برنامه ای که جهت سرمایه گذاری در بورس تهیه شده است نیز استفاده مناسب به عمل آید که عزیزان با دریافت این بخش نیز می توانند با مثالهای عملی و کاربردی اکسل بهتر آشنا شوند.

امید است مورد استفاده عزیزان قرار بگیرد .

جزوه اکسل