طلای ورزش و یا علم !

امشب وقتی خبر پاروی مدالهای مسابقات اختراعات روسیه را توسط ایرانیها شنیدم به فکر اقتادم که "شاید هنوز دیر نشده باشد".

زمانی توجه به ورزش بعنوان روشی برای مبازه با اعتیاد و مبارزه فرهنگی با تهاجم غرب مناسب به نظر می رسید هر چند آن زمان نیز کسانی بودند که تلاش می کردند روش بهتری برای اینکار پیدا کنند اما اکنون که جوانان ما با دست خالی و با تلاش خود توانسته اند در عرصه های علمی و تحقیقاتی دنیا رتبه های بسیار بیاورند زمان آن رسیده که مسئولین نیز بر روی این حرکت خود جوش سرمایه گذاری کنند آنها را معرفی و تشویق کنند و اجازه دهند که با خودنمایی علمی بقیه نیز به جای توجه به ستاره های فوتبال و سینما به آنها توجه کنند .

اکنون زمان آن رسیده که مسیر اشتباه خود را اصلاح کنیم اکنون دیگر نباید از فرار مغزها بترسیم و از معرفی دانشمندان جوان برای دزدیدن آنها هراس داشته باشیم .

توجه به ورزش در جای خود هم مناسب بود و هست و هم مدالها شاید در کوتاه مدت برای کشور افتخار آفرین اما عرصه علم بهتر از آن است هم دراز مدت است و هم تاثیر گذار پس علم را به جای ورزش برای جوانان الگو قرار دهیم .

چرا روی ستاره هایی سرمایه گذاری کنیم که نه تنها ارزشهای فرهنگی را رعایت نمی کنند ( البته رضا زاده و چند چهره دیگر را باید جدا کرد ) بکله خود به ضد ارزش و مروج فرهنگ غرب مبدل شده اند .

زمانیکه دانشمندان جوان ما برای توسعه افکار و اختراع خود به مبالغی در حد  دویست هزار تومان نیاز داشتند ما زانیتاها و ماشینهای گران قیمت را به ورزشکارانی هدیه دادیم که اکنون حتی نمی توانیم چهره آنها را در مطبوعات نشان دهیم !!

پس اکنون بیاییم انقلابی دیگر را آغاز کنیم . انقلاب علمی در عرصه جوانان . و معیار ارزیابی ارزش و ضد ارزش را علم و دانش تو ام با ایمان و اعتقاد به کشور و اسلام قرار دهیم .