سه پیشنهاد متفاوت

مقدمه :

یادم است سالهای 63 یا 64  که دانشجو بودم ، دیدن تصاویر ثابت در تلویزیون همراه موسیقی سنتی (گاهی تا 15 دقیقه و قبل از فیلمها و برنامه های مورد علاقه ) بسیار خسته کننده بود که پیشنهادی در قالب یک نامه به ریاست محترم وقت صدا و سیما فرستادم و پیشنهاد جایگزین کردن فیلم به جای اسلاید ثابت را دادم که مورد توجه قرار گرفت و به جای تصاویر ثابت گل یا درخت از فیلمهای گرفته شده از طبیعت ایران استفاده شد بر این اساس چندی پیش نیز پیشنهاداتی به ذهنم رسید که برای دستگاههای ذی ربط ایمیل کردم امید است آنها نیز مورد توجه واقع شود.

انشاالله

 

به نام خدا
با سلام
خلاصه طرح ایجاد شبکه کشاورز
با توجه به بحث توسعه آتی کشور در زمینه کشاورزی و نیز توسعه سیما به روستاها و نیز وقت آزاد کشاورزان در فصل زمستان پیشنهاد می شود شبکه ای به همین عنوان یعنی کشاورز تهیه شود تا ضمن آموزش به کشاورزان آنها را در بهبود روشهای کشت و داشت و برداشت یاری داده و در جریان روشهای نوین زراعت و باغداری در ایران و جهان قرار گیرند.
با تشکر

پیشنهاد آغاز مطالعات  پیش طرح توسعه اتوبان قم تهران
بسمه تعالی
با سلام
خدمت وزیر محترم راه و شهرسازی
نظر به افزایش روز افزون وسیله نقلیه در کشور و نیز تردد در ایام خاص در اتوبان تهران قم پیشنهاد می شود اگر مطالعاتی در خصوص افزایش تعداد باند اتوبان تا کنون انجام نشده است این مهم در دستور کار قرار گیرد که حد اقل در سالیان آینده اگر مجبور به اقدام سریع و اجباری در این زمینه شدیم حد اقل بسترهای مطالعاتی آن آماده باشد تا با حرکت شتابزده و زیر سازی نا مناسب باعث اتلاف زمان و سرمایه نشویم .
با تشکر
خلاصه پیشنهاد ساخت بازی رایانه ای اعتقادی
در این بازی که هدف مبارزه با نفس است با انجام اعمال خوب امتیاز و وسوسه های شیطانی امتیاز منفی کسب می شود در واقع جنگ بین خیر و شر است .
به عنوان راهنما این بازی می تواند:
دارای محیطی جذاب که با نورها و رنگهای فریبنده و صوتها و موسیقی های غربی بازیکن را به خود می طلبد (محیطی مصنوع برای به انحراف کشیدن باشد ) و از طرفی دیگر محیطی با طبیعت زیبا و کاملا پاک که باید هر مرحله برای رسیدن به این محیط پاک از محیط های فریبنده عبور کرد اما با مبارزه با شیاطین و نفس.
اگر جعبه های وسوسه انگیز که در حال پخش موسیقی و یا داخل آنها تصاویر زنان است باز کنیم با انفجار امتیاز کم خواهد شد اما اگر آنها را قبل از گشودن از بین ببریم و یا متوجه باشیم که هنگام پخش اذان با توفقی کوتاه نماز به پا داریم  و یا حتی با از دست دادن مقداری انرژی و کنار زدن شیاطین به صفوف نماز جماعت برسیم می توانیم با امتیازهای تصاعدی که به دست می آوریم بازی را به پیش ببریم .
در مرحله اول هدف کسب امتیاز لازم برای طواف اطراف  کعبه و زیارت ائمه است که در مرحله اسمان اول یا Level اول طراحی شده است که این مراحل خود می تواند هفت آسمان داشته باشد.
این بازی با داشتن جلوه های ویژه دنیوی ، شیاطین و جنگ و کشتار آنها، می تواند برای کودکان و جوانان بسیار جذاب باشد .
البته بهتر است که برای هر فعالیت مثبت بلافاصله امتیاز داده نشود بلکه بعضی از پاداشها ذخیره گردد و در زمان مناسب به بازیکن داده شود (بر اساس تو نیکی کن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز) زیرا در کارهای خیر هم نباید هدف کسب پاداش آنی باشد و یاد گیری این مهم برای نسل جوان بسیار مهم است.
استفاده از کتاب رستاخیر – مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان – می تواند بسیار کارگشا باشد.
با تشکر